Zajęcia dodatkowe płatne w roku szk. 2017/2018

JĘZYK ANGIELSKI

Klaudia Pergoł – lektor języka angielskiego, absolwentka Lingwistycznej Szkoły Wyższej w Warszawie, kierunek Filologia specjalność filologia angielska z przygotowaniem pedagogicznym. Studentka Wszechnicy Polskiej w Warszawie na kierunku Iberystyka. Posiada kilkuletnie doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego. Specjalizuje się w nauczaniu dzieci w wieku przedszkolnym.

Zajęcia 5 razy w tyg. po 30 min. / Zajęcia od 1 września 2017 r.

RYTMIKA

Ewa Zembaty - absolwentka Wyższej Szkoły im. Pawła Włodkowica w Płocku, ukończyła Oligofrenopedagogikę (pedagogika specjalna),jest również absolwentką Szkoły Muzycznej w Warszawie. Zawodowo zajmuje się również muzykoterapią dzieci zdrowych jak i z niepełnosprawnością intelektualną. Od wielu lat prowadzi zajęcia rytmiczne w przedszkolach, jak i naukę gry na pianinie i gitarze.

TANIEC

Dariusz Stopka - Energiczny i charyzmatyczny instruktor tańca towarzyskiego. Student Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Tancerz najwyższej międzynarodowej klasy tanecznej S. Wielokrotny finalista i medalista turniejów krajowych i międzynarodowych WDSF, w tym mistrzostw Europy Północnej.Akademicki Mistrz Polski PTT 2014, drugi Vice mistrz Polski w klasie tanecznej A 2014. Wraz ze swoją partnerką plasuje się na drugim miejscu ogólnego Rankingu Grand Prix Polski 2015. Szkoli się u czołowych trenerów w kraju i za granicą. Jako instruktor stawia na solidną pracę, ale przede wszystkim na dobrą zabawę.

RĘKODZIELNICTWO

Warsztaty będą podzielone na miesięczne cykle: październik - ceramika, listopad – mini tkactwo, grudzień – tworzenie pomponów zabawek, styczeń – DIY zrób to sam, luty – decoupage, marzec – architektura, kwiecień – warsztaty czerpania papieru, maj - tworzenie ex-libris, czerwiec - gips.

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Witold Szadkowski: Gimnastyka korekcyjna, zwłaszcza niektóre jej elementy, powinna przechodzić łagodnie od ruchów w formie zabawowej do ruchów naśladowczych, ale pozwalających na realizację inwencji twórczej dzieci. Jak wykazują badania, wady stóp są bardzo częste u dzieci. Ciągnie to za sobą obniżoną sprawność nóg, powoduje ich szybkie męczenie, a z biegiem lat bolesne zniekształcenia, odciski, aż do kalectwa uniemożliwiającego noszenie normalnego obuwia. Następstwa tego niedostosowania odbijają się nie tylko na samych stopach, ale i stawach kolanowych i biodrowych, a nawet na kręgosłupie. Człowiek powinien mieć zdrowe nogi, zdolne sprostać stawianym im wymaganiom, sprostać bez groźby ich zniekształcenia, bez bólu, sprawne przez całe życie.

EKSPERYMENTY

Podczas warsztatów pozwalamy dzieciom zadawać pytania i wspólnie poszukujemy odpowiedzi. Podziwiamy zjawiska stosując wyłącznie prawa fizyki i chemii oraz używamy bezpiecznych materiałów. Przykładowe tematy zajęć: Powietrze, co ono potrafi? Raz, dwa, trzy test języka? Co za siła trzyma magnes na lodówce?

KARATE

Michał Barański: Program zajęć przygotowany dla przedszkolaków ma za zadanie nauki podstaw karate i zachowania na treningu, w sposób bezpieczny dla dzieci w tym wieku. Jednocześnie jest podbudową do treningów bardziej zaawansowanych.

PIŁKA NOŻNA

Przemysław Szabat: Na zajęciach sportowych trener kształtuje i rozwija postawę młodego miłośnika sportu, uczy zasad fair play i uświadamia potrzebę dbałości o własny rozwój oraz zdrowie.

DRAMA

Nasze zajęcia są zabawą w aktorstwo. Dzieci przychodząc do nas zawsze mają gwarancję tego, że świetnie spędzą czas. Nasze założenia stojące jednak u podstaw zajęć są dużo poważniejsze. Poprzez ćwiczenia, gry i sceny aktorskie rozwijamy w dzieciach pewność siebie, spontaniczność i asertywność. Wiemy, że to wszystko brzmi strasznie poważnie, ale nie bójcie się drodzy rodzice – nie zanudzimy dzieci żmudnymi ćwiczeniami. Zamiast tego będziemy zachęcać je do odważniejszego i nieskrępowanego mówienia, dzielenia się swoim spojrzeniem na świat oraz tworzenia scen i postaci aktorskich według ich własnych pomysłów.