Zajęcia dodatkowe płatne w roku szk. 2018/2019

JĘZYK ANGIELSKI

Lektor języka angielskiego - absolwentka Lingwistycznej Szkoły Wyższej w Warszawie, kierunek Filologia specjalność filologia angielska z przygotowaniem pedagogicznym. Studentka Wszechnicy Polskiej w Warszawie na kierunku Iberystyka. Posiada kilkuletnie doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego. Specjalizuje się w nauczaniu dzieci w wieku przedszkolnym.

Zajęcia 5 razy w tyg. po 30 min. / Zajęcia od 1 września 2018 r.

TANIEC

Instruktor - Energiczny i charyzmatyczny instruktor tańca towarzyskiego. Student Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Tancerz najwyższej międzynarodowej klasy tanecznej S. Wielokrotny finalista i medalista turniejów krajowych i międzynarodowych WDSF, w tym mistrzostw Europy Północnej.Akademicki Mistrz Polski PTT 2014, drugi Vice mistrz Polski w klasie tanecznej A 2014. Wraz ze swoją partnerką plasuje się na drugim miejscu ogólnego Rankingu Grand Prix Polski 2015. Szkoli się u czołowych trenerów w kraju i za granicą. Jako instruktor stawia na solidną pracę, ale przede wszystkim na dobrą zabawę.

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Gimnastyka korekcyjna, zwłaszcza niektóre jej elementy, powinna przechodzić łagodnie od ruchów w formie zabawowej do ruchów naśladowczych, ale pozwalających na realizację inwencji twórczej dzieci. Jak wykazują badania, wady stóp są bardzo częste u dzieci. Ciągnie to za sobą obniżoną sprawność nóg, powoduje ich szybkie męczenie, a z biegiem lat bolesne zniekształcenia, odciski, aż do kalectwa uniemożliwiającego noszenie normalnego obuwia. Następstwa tego niedostosowania odbijają się nie tylko na samych stopach, ale i stawach kolanowych i biodrowych, a nawet na kręgosłupie. Człowiek powinien mieć zdrowe nogi, zdolne sprostać stawianym im wymaganiom, sprostać bez groźby ich zniekształcenia, bez bólu, sprawne przez całe życie.

EKSPERYMENTY

Podczas warsztatów pozwalamy dzieciom zadawać pytania i wspólnie poszukujemy odpowiedzi. Podziwiamy zjawiska stosując wyłącznie prawa fizyki i chemii oraz używamy bezpiecznych materiałów. Przykładowe tematy zajęć: Powietrze, co ono potrafi? Raz, dwa, trzy test języka? Co za siła trzyma magnes na lodówce?

KARATE

Program zajęć przygotowany dla przedszkolaków ma za zadanie nauki podstaw karate i zachowania na treningu, w sposób bezpieczny dla dzieci w tym wieku. Jednocześnie jest podbudową do treningów bardziej zaawansowanych.

PIŁKA NOŻNA

Na zajęciach sportowych trener kształtuje i rozwija postawę młodego miłośnika sportu, uczy zasad fair play i uświadamia potrzebę dbałości o własny rozwój oraz zdrowie.

PLASTYKA

Zajęcia plastyczne to ulubiona forma działalności dzieci już od najmłodszych lat. Umożliwiają one odreagowanie napięć, rozwijają twórcze myślenie oraz wyobraźnię, kształtują pamięć wzrokową i zręczność manualną. Przede wszystkim dostarczają dziecku wiele satysfakcji i zadowolenia z własnego działania.

RYTMIKA

Zajęcia muzyczno-ruchowe przy muzyce, z wykorzystaniem różnych instrumentów, mające istotny wpływ na wszechstronny rozwój dziecka. W trakcie zajęć, poprzez odpowiednio zaplanowane zabawy i ćwiczenia ruchowe, przedszkolaki poznają podstawowe pojęcia muzyczne, rozwijają słuch oraz wrażliwość muzyczną.